články video

Stanovanie na vode, aj pre rybárov

Táborenie na vode má umožniť plávajúci stan, ktorý jednoducho nafúknete a pošlete ho na hladinu rybníka, rieky či jazera. Podobne ako napríklad nafukovací čln. S iba spacákom potom v tomto stanu prespíte v suchu a so strechou nad hlavou.

Nafukovací stan na vodu nedrží pohromade žiadna konštrukcia, kolíky ani lanká, ako je tomu u bežného stanu. Základňu plávajúcu po vode tvorí stabilný a zdvojený nafukovací raft vysoký zhruba 15 centimetrov, na ňom sa po nafúknutí vztýči vlastný prístrešok opatrený dostatočne veľkými priehľadnými oknami, ktoré môžete zatiahnuť. Vnútorný rozmer stanu je 2,44 x 2,44 m,výška 1,92 m.


Základňu stanu, teda nafukovací raft (ten má z bezpečnostných dôvodov 2 nafukovacie komory) a vrchnú časť stanu (1 nafukovacia komora), môžete pritom nafúknuť zvlášť. Je to praktické. Pokiaľ je napríklad potreba raft preniesť, jednoznačne ľahšie sa prenáša so zbalenou vrchnou časťou.K výrobku každý vyfasuje i manuálnu nožnú pumpičku a súpravu na lepenie a prípadné opravy. I keď je plávajúci stan vyrobený z veľmi pevnej a vodotesnej tkaniny, prípadnú nehodu nemožno vylúčiť. Vetru i dažďu má byť stan odolný dostatočne, ale v teréne predsa len nejde úplne vylúčiť možnosť prepichnutia či natrhnutia.